Tahino Sloganı ve Logosu Nasıl Doğdu?

tahinoGeleneksel lezzetleri yeniden yorumlayarak “tahinli” lezzetler sunan Tahino bizim en lezzetli ve iştah açan markamız. Tahino’nun ruhuna temas edebilmemiz çok zor olmadı 🙂 İtiraf etmemiz gerekir ki, sadece biraz kalorili oldu. Geçmişten gelen hikâyeleri çağrıştıran birbirinden lezzetli Tahino ürünlerinin tadına baktığımızda nasıl bir çalışma yapmamız gerektiği hemen gözümüzün önüne geldi.

Tahino için logo tasarım alternatifleri çalışılırken bir yandan da ekibimiz slogan arayışına girdi. Tüm ürünlerin başrolünde “tahin” vardı.  Ama tahinli her ürün lezzetli olmadı ki… Bu sorularla beyin yakma noktasına geldiğimiz beyin fırtınası, basit ama açık ve bir o kadar da gerçeği yansıtan slogan ile son buldu. En basit olana ulaşabilmek için saatler harcar ajanslar beyin fırtınalarında… “Tahinli bi’ dünya lezzet”

Tahino logosu ne anlatıyor?

Logo tamamlandığında o kadar içimize sindi ki, müşterimize sadece iki alternatifle sunum yaptık. Klasik “Eh hadi bir tane logo ile de gitmeyelim canım” tedirginliği olsa gerek. 🙂

Tahino logosunun gizli çekiciliği renklerinde saklı. Çünkü logoya bakınca beynimizde uyanan lezzet hissi normal ve çifte kavrulmuş tahin renklerinden mütevellit. İnsan okurken bile acıktığını hissediyor değil mi? Logoda kullanılan “O” iç içe geçmiş tahin damlasından hareketle tasarlandı. Dış kısımda kullanılan normal tahin rengi iken iç kısımda kullanılan daha yoğun, daha keskin ve daha dokulu olan çifte kavrulmuş tahinin rengidir.

Ve tabii ki tahinin kadifemsi dokusu gibi yumuşak ve akışkan bir font kullanmayı tercih ettik. Logonun içine oturduğu zemin ise tepside sunulan lezzete göndermedir.